Obsah

Siedma výzva vyhlásená

17.08.2020

Výzva k predkladaniu žiadostí o udelenie značky regionálny produkt PONITRIE č. 7

Nitrianska organizácia cestovného ruchu ako Koordinátor regionálneho značenia vyhlasuje Výzvu na predkladanie žiadostí o udelenie práv na používanie značky regionálny produkt PONITRIE. Vyplnené žiadosti spolu s prílohami je možné predkladať v kancelárii Nitrianskej organizácie cestovného ruchu v termíne od 24. 8. 2020 do 12. 10. 2020.

Detail

30.04.2019

Víno - Ing. Ľubomír Rybárik ALCEDO

Víno - Ing. Ľubomír Rybárik ALCEDO

Firma Ing. Ľubomíra Rybárika sa zaoberá pestovaním hrozna a výrobou sudového a fľašového vína. Vznikla v roku 1996 v obci Báb. Výrobné priestory má v starej grófskej pivnici z roku 1826. Sortiment pestovaných odrôd viniča je predurčený na výrobu vysokokvalitných prívlastkových vín. Z bielych sú to Chardonnay, Sauvignon, Rizling rýnsky, Devín a Tramín. V modrých odrodách nájdeme Svätovavrinecké, Alibernet a Cabernet Moravia. Milovníci vína tak v pivnici okrem aktuálnej ponuky môžu ochutnať aj archívne vína. Okrem pestovania tradičných odrôd sa firma venuje pestovaniu slovenských novošľachtencov, z bielych odrôd Breslava, Hetera, Sauvignon super a z modrých odrôd Rudava, Ipeľ, Nitra, Torysa, Rimava, Hron a Váh. Ing. Ľubomír Rybárik ALCEDO je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Chlieb jacovský zemiakový pšeničný, osúch jacovský cesnakový - Jaroslav Božik

Chlieb jacovský zemiakový pšeničný, osúch jacovský cesnakový - Jaroslav Božik

Firma Jaroslava Božika zaoberajúca sa výrobou pekárenských výrobkov je na trhu od roku 1992. Už 27 rokov vyrába z kvalitnej múky a ďalších ingrediencií podľa osvedčenej receptúry domáci chlieb a osúchy. Za každým výrobkom je tvrdá manuálna práca pekárov. Ich ruky vytvoria z malého bochníka cesta chutný, nadýchaný a vypečený chlieb, osúchy, pečivo, koláče a aj vianočky, ktorých vôňa si dokáže podmaniť a do pekárne prilákať nejedného okoloidúceho. Jacovský chlieb a osúchy majú svoje dobré meno vybudované v širokom okolí. Čerstvé výrobky sa skoro ráno rozvezú do predajní, aby sa čo najskôr dostali na stôl našich dlhoročných, ako aj nových zákazníkov. Jaroslav Božik je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Drevené suveníry, šperky, hračky a netypické doplnky - Michal Demo STOLÁRSTVO DEMO

Drevené suveníry, šperky, hračky a netypické doplnky - Michal Demo STOLÁRSTVO DEMO

Michala Dema zaujala tvorba z dreva už v mladosti, čo predurčilo aj výber školy s drevárskym zameraním. Výroba drevených suvenírov, píšťal, šperkov, hračiek pre deti a rôznych drevených doplnkov do domácností alebo záhrad je len stručným opisom toho, čo vo svojej stolárskej dielni vyrába. Rezbárovým cieľom je ponúknuť návštevníkom našej krajiny alebo regiónu možnosť odniesť si pravú slovenskú spomienku. Drevo je jedinečný materiál, jeho vôňa je nezameniteľná, rovnako svojrázne a originálne sú aj výrobky Michala Dema. Michal Demo STOLÁRSTVO DEMO je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Smaltované šperky a šperky z keramiky - Ivona Šišková

Smaltované šperky a šperky z keramiky - Ivona Šišková

Šperk v akejkoľvek podobe sa tešil veľkému záujmu už od prvopočiatku. S cieľom vytvoriť niečo nové, trvácne s umeleckou hodnotou sa výrobe šperkov začala venovať aj Ivona Šišková. Ako keramička má skúsenosti najmä s výrobou a dekorovaním keramiky. Svoje zručnosti chcela využiť v inej oblasti, preto preniesla detailnú maľbu na miniatúrne šperky, ktoré sú od samého počiatku autorskou výrobou. Na začiatku je len medený plech, smalt a farby na porcelán. V tejto kombinácii vznikol maľovaný šperk, ktorý pôsobí ako porcelánový. Ivona Šišková je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Ubytovacie a stravovacie služby - DOBYS-GASTRO s.r.o.

Ubytovacie a stravovacie služby - DOBYS-GASTRO s.r.o.

Rybárska bašta a penzión DOBYS je rodinný podnik situovaný na okraji obce Solčany, ktorý svoje brány otvoril v roku 2014. Výnimočné okolie bašty tvorí areál, v ktorom sa nachádzajú tri rybníky. U návštevníkov je najobľúbenejším rybník plný KOI kaprov, ktoré je možné pozorovať a kŕmiť z terasy. Príjemným spestrením pobytu v zariadení sú voľne pohybujúcimi sa domáce zvieratá. Pre radosť detí sú k dispozícií detské ihriská s hojdačkami. V reštaurácií si návštevníci môžu pochutnať na jedlách z rýb, ktoré sú sezónne dopĺňané špeciálnymi ponukami. Elegantné priestory reštaurácie sú vhodné na rodinné oslavy, svadobné obedy a firemné večierky. Počas letnej sezónny je otvorená terasa priamo pri rybníku. Letnou víkendovou špecialitou sú pečeno-údené pstruhy. Zariadenie ponúka ubytovanie v tichom prostredí, k dispozícií sú tri 1-lôžkové izby, desať 2-lôžkových izieb a dva apartmány. Pre ubytovaných hostí sú v ponuke raňajky formou bufetového stola. DOBYS-GASTRO s.r.o. je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

30.04.2019

Zážitkové výlety na koňoch - UHEX s.r.o., Ranč Y

Zážitkové výlety na koňoch - UHEX s.r.o., Ranč Y

Ranč Y sa nachádza v obci Solčany. Hlavnou filozofiou jeho majiteľov je starostlivosť o životné prostredie, udržateľnosť a potravinová sebestačnosť. Odmenou za ich snaženie sú úsmevy a nadšenie návštevníkov. Pokiaľ chcete zažiť niečo nevšedné a výnimočné, chcete sa naučiť jazdiť na koni alebo prísť do kontaktu s týmto majestátnym zvieraťom, ste na Ranči Y srdečne vítaní. Ak budete v tréningu vytrvalí, čakajú na Vás aj výlety do prírody. Špeciálny prístup je venovaný deťom, hlavne v podpore správneho prístupu a starostlivosti o kone. Cieľom je tiež zlepšiť ich motorické schopnosti a nadobudnutie sebavedomia. Pobyt na ranči je pre deti zábava a zážitok, dospelým poskytuje čas na relax a odpočinok. UHEX s.r.o. (zariadenie Ranč Y) je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Tekvicový olej - Ing. Juraj Vodný

Tekvicový olej - Ing. Juraj Vodný

Firma Ing. Juraj Vodný pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991. Vo svojej hlavnej činnosti sa zameriava na produkciu poľnohospodárskych produktov rastlinnej výroby. V roku 2016 začala s výrobou vysokokvalitného tekvicového oleja z pražených tekvicových jadier. Zameriava sa tiež na pestovanie tekvicových jadier najvyššej kvality, nakoľko je zástancom filozofie, že len tekvicový olej lisovaný z vysokokvalitných tekvicových jadier dokáže poskytnúť spotrebiteľovi kvalitu výživových hodnôt a dodá telu potrebné minerály a vitamíny. Zároveň firma aplikuje šetrný prístup k životnému prostrediu, keďže tekvicu pestuje v integrovanej produkcii so zeleninou, čím takmer nepoužíva chemické ošetrenie. Ing. Juraj Vodný je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

30.04.2019

Solčiansky skladaník - Sladké dobroty s.r.o.

Solčiansky skladaník - Sladké dobroty s.r.o.

Sladké dobroty s.r.o. je spoločnosť sídliaca v obci Solčany, ktorá sa od roku 2017 zameriava na cukrárenskú výrobu. Portfólio firmy tvorí výroba zákuskov, tort, sušienok a koláčov. Solčiansky skladaník je slávnostný koláč, ktorý má v Solčanoch, ale aj v okolitých obciach hlbokú tradíciu a jeho recept sa predáva z generácie na generáciu. Skladaníky prinášali do domu nevesty a ženícha v podvečer svadobní hostia. Na významné udalosti sa pečie dodnes. Vyrába sa z vrstiev cesta, pomletých orechov a maku, ktoré sa ''skladajú'' na seba. Na vrch sa ešte pridáva slivkový lekvár spolu s tvarohom. Spoločnosť Sladké dobroty s.r.o. je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

30.04.2019

Zážitkový rybolov a prehliadka zverinca - Dušan Beláň BESAI, Ranč pod Babicou

Zážitkový rybolov a prehliadka zverinca - Dušan Beláň BESAI, Ranč pod Babicou

V širokej ponuke služieb tohto zariadenia nájdeme aj zážitkový rybolov. Rybačka na Ranči je určená pre všetkých rybárov aj nerybárov, nevynímajúc rodiny s deťmi. Ryby si návštevníci môžu uloviť v dvoch rybníkoch a vlastný úlovok na mieste sami pripraviť, prípadne zveriť do šikovných rúk miestnych kuchárov. Špecialitou známou v širokom regióne sú pečeno-údené pstruhy. Jedinečným zážitkom najmä pre najmenších je prehliadka zverinca. Predstavuje príjemne strávený čas pre rodiny s deťmi, žiakov a študentov, či seniorov. V rámci prehliadky môžu návštevníci vidieť viac ako 40 druhov zvierat zo 6 kontinentov. Nájdete tu okrem exotických zvierat aj lesnú zver, vtáky, ryby a hospodárske zvieratá. Obe doplnkové služby tvoria komplexný balík služieb CR a vhodne dopĺňajú existujúce služby v rámci blízkeho okolia a širšieho regiónu. Dušan Beláň BESAI (zariadenie Ranč pod Babicou) je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Víno - Poľnohospodárske družstvo „Radošinka“

Víno - Poľnohospodárske družstvo „Radošinka“

História vinohradníctva a vinárstva v Radošine je veľmi bohatá, záznamy o pestovaní viniča v tejto oblasti siahajú do 14. storočia. Vinohradníctvo sa v regióne úspešne ujalo a medzi nasledovníkov týchto tradícií patrí aj Poľnohospodárske družstvo “Radošinka“ zosobnené vo „Vinárstve Radošina“. Súčasné moderné vinárstvo začalo písať svoju históriu v roku 2012, priestory prevádzky dostali svoju dnešnú podobu v rokoch 2014 a 2015. Poľnohospodárske družstvo “Radošinka“ obhospodaruje 13,8 ha vinohradov, so zastúpením odrôd Rulandské šedé, Sauvignon, Devín, Tramín, Frankovka modrá, Svätovavrinecké a Alibernet. Prevádzka vinárstva disponuje modernou technológiou na spracovanie hrozna, s kapacitou na výrobu cca 70 tisíc litrov vína. K dispozícii sú degustačné priestory pre 50 osôb. Príjemnú atmosféru prevádzky dotvára park z líp. Poľnohospodárske družstvo „Radošinka“ je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

30.04.2019

Ubytovacie  a stravovacie služby - Dušan Beláň BESAI, Ranč pod Babicou

Ubytovacie a stravovacie služby - Dušan Beláň BESAI, Ranč pod Babicou

Ranč pod Babicou je situovaný na úpätí Považského Inovca, v historickej obci Bojná. Návštevníci zariadenia môžu využiť ubytovanie v penzióne s dvojlôžkovými izbami a rodinným apartmánom. Pre menej náročných je možnosť sa ubytovať v chatovej osade v bungalovoch a zrubových chatkách. Reštaurácia sa svojou ponukou zameriava na tradičnú slovenskú kuchyňu. Medzi obľúbené špeciality zákazníkov patria jedlá z rýb, vyhľadávanými sú aj jedlá z lokálnej diviny. Ranč ponúka aktívne využitie voľného času pre všetkých tých, ktorí milujú pobyt v prírode, čerstvý vzduch, zvieratá a turistiku počas celého roka. Pre športovo založených návštevníkov ponúka okolitý les okrem možnosti turistiky aj cykloturistiku a hubárčenie. Zároveň je ranč ideálnym miestom na usporiadanie firemných a tímbildingových aktivít, spoločenských podujatí, rodinných osláv a jubileí. Dušan Beláň BESAI (zariadenie Ranč pod Babicou) je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Víno - Ing. Viliam Uhlár SHR - VÍNO – UHLÁR

Víno - Ing. Viliam Uhlár SHR - VÍNO – UHLÁR

Viliam Uhlár je samostatne hospodáriaci roľník a majiteľ Pivnice Tesáre VÍNO – UHLÁR, založenej v roku 1997. Obhospodarovaný vinohrad o rozlohe 9 hektárov sa nachádza v katastri obce Tesáre, jednej z mála vinohradníckych obcí Topoľčianskeho okresu, ležiacej na východnom úpätí pohoria Považský Inovec. V rodine Viliama Uhlára má vinohradníctvo a záhradníctvo dlhoročnú tradíciu. Historickým skvostom je aj obnovená pôvodná pivnica z roku 1935. Hlavnou činnosťou je pestovanie hrozna, zameriava sa na výrobu fľašových akostných vín a akostných vín s prívlastkom, menšiu časť tvoria sudové vína. 80 % produkcie tvoria biele vína odrôd Veltlínske zelené, Müller-Thurgau, Rulandské šedé, Rulandské biele, Sauvignon. Zvyšok dopĺňajú červené vína odrôd Rulandské modré a Zweigeltrebe. Okrem tejto činnosti sa zaoberajú aj pestovaním a predajom druhov ovocia ako sú jablká, hrušky a broskyne; chovom moriek. Ich záľubou je včelárenie a pripravujú výrobu medoviny z domáceho medu jemne ochutenou bylinkami. Ing. Viliam Uhlár je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

30.04.2019

Ubytovacie služby - Mgr. Juraj Koprda, Penzión Granarollo

Ubytovacie služby - Mgr. Juraj Koprda, Penzión Granarollo

Penzión Granarollo je situovaný v Tesárskych Mlyňanoch v historickej budove z roku 1892, v minulosti využívanej ako koniareň, či ako sýpka. Granarollo stále dýcha históriou, v priečkach sú totiž zachované staré konštrukcie a drevené trámy, ktoré každej izbe dodávajú dobový nádych. Na prvom podlaží sa nachádza sedem dvojlôžkových izieb s možnosťou prístelky, v dvoch z nich sú hosťom k dispozícií aj hydromasážne vane. Rovnako tu nájdete aj presklenú kaviareň, s kvalitnou kávou a chutnými raňajkami. V Granarollo nechýba ani sauna, či ponuka masérskych služieb. Na prízemí budovy sa nachádza reštaurácia so zachovanými pôvodnými múrmi a starými dobovými tehlami. Mgr. Juraj Koprda (zariadenie: Penzión Granarollo) je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Kvetový med pastovaný, agátový med, včelí peľ - Ing. Miloš Kožák

Kvetový med pastovaný, agátový med, včelí peľ - Ing. Miloš Kožák

Ing. Miloš Kožák, včelár býva neďaleko Nitry v obci Nové Sady. Jeho hlavnou činnosťou je chov včiel spojený s produkciou a predajom medu, propolisu a peľu, čomu sa venuje od roku 2001. Vyrába tiež medovinu a sviečky z včelieho vosku. So včelími rodinami kočuje po rôznych oblastiach. Je držiteľom ochrannej známky "Slovenský med". Pravidelne sa zúčastňuje na Medzinárodnej poľnohospodárskej výstave Agrokomplex v Nitre a svoje výrobky tiež prezentuje na remeselníckych trhoch a jarmokoch v regióne. Ing. Miloš Kožák je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Agátový med, slnečnicový med, repkový med pastovaný - CERA MEL s. r. o.

Agátový med, slnečnicový med, repkový med pastovaný - CERA MEL s. r. o.

CERA MEL s. r. o. pôsobí komerčne 6 rokov, je rodinnou spoločnosťou so včelárskymi skúsenosťami odovzdávanými naprieč generáciami. Začiatky podnikania s medom neboli ľahké, aj napriek tomu, že manželia Grguloví pochádzali zo včelárskych rodín. Spočiatku predávali na jarmokoch a sezónnych trhoch, neskôr otvorili predajňu v centre Bratislavy, prevádzku v Choči a internetový obchod. Za medom, sviečkami a chutnými dobrotami rodiny Grgulových je kus práce. Všetko vyrábajú ručne, balia s láskou a predávajú s kusom svojho srdca. Záleží na každom detaile. Pri návšteve „Medového obchodíka“ v Bratislave je to všetko vidieť a cítiť. Pult a police sú vyrobené zo starých úľov, včelárske klobúky slúžia ako kryty lámp a útulnú atmosféru dopĺňajú dávne včelárske nástroje. Na prestížnej súťaži Great Taste 2017 získala spoločnosť CERA MEL s. r. o. Zlaté hviezdy za Agátový med a Borovicový med. CERA MEL s. r. o. je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

09.07.2018

 Olejové krajinomaľby - Marek Záhon

Olejové krajinomaľby - Marek Záhon

Marek Záhon pochádza z obce Babindol. Umeleckej činnosti sa venuje od r. 2003. Spätosť s vidiekom a vidieckym spôsobom života u autora podnietili jeho umelecké smerovanie ku krajine a tradíciám. V súčasnosti preferuje olejomaľbu na plátno. Svoje olejomaľby prezentoval na viacerých podujatiach, na slávnosti „Dni obce" vo Veľkom Lapáši, pri otvorení kaštieľa v Nových Sadoch, na výstavisku Agrokomplex v Nitre, na výstave Slovakiatour v Bratislave a na konferencii Leader NSK v Mojmírovciach.

Detail

09.07.2018

 Včelí med a peľ - Jozef Bojda

Včelí med a peľ - Jozef Bojda

Rozmanitosť flóry karpatskej kotliny vytvára predpoklady pre jedinečnosť peľu a medu v našom regióne. Jozef Bojda sa so svojimi 35 včelími rodinami umiestnenými na 3 stanovištiach v obci Čakajovce špecializuje na produkciu jednodruhových medov (repkový, agátový, lipový, slnečnicový, lesný a medovicový) a včelieho obnôžkového sušeného peľu výhradne z Nitrianskeho regiónu.

Detail

09.07.2018

 Kravské a kozie mlieko - Ing. Erika Mésarošová

Kravské a kozie mlieko - Ing. Erika Mésarošová

Rodinná farma Ing. Eriky Mésarošovej z Veľkej Doliny sa zameriava na chov dobytka plemena Jersey s mliekovou produkciou, chov koní, agroturistiku a zážitkové pobyty na farme. Okrem koní a dobytka je na farme mini zoo s tradične chovanými zvieratami na hospodárskych dvoroch našich predkov. Farma tiež ponúka predaj z dvora – kravské a kozie mlieko, jazdecké hodiny a kurzy, animoterapiu, hiporehabilitáciu, relaxačné cvičenia na koni, farmingterapiu, ustajnenie a poradenskú činnosť.

Detail

09.07.2018

 Včelí med - Ing. František Horník

Včelí med - Ing. František Horník

Včely a včelárenie sú neoddeliteľnou súčasťou života rodiny Františka Horníka už niekoľko generácií. Vďaka 17 včelím rodinám každoročne vyrobia takmer 170 kg pravého včelieho medu, pochádzajúceho z Nitrianskeho regiónu. Ide najmä o med repkový, slnečnicový, agátový a v priaznivých rokoch aj med medovicový.

Detail

09.07.2018

 Tekutý výťažok z chilli papričiek - Paprikáreň CHILLIS, s.r.o.

Tekutý výťažok z chilli papričiek - Paprikáreň CHILLIS, s.r.o.

Výrobok CHILLIS, tekutý výťažok z chilli papričiek je získaný z čerstvých chilli papričiek rôznych odrôd lisovaním za studena, bez pridávania iných prídavných látok okrem konzervantu – jedlej soli. Ide o mimoriadne čistý prírodný produkt s výnimočnými vlastnosťami a zložením. Sfarbenie výrobku je závislé od farby papričky, z ktorej sa šťava získava. Chilli papričky z vlastnej produkcie sú pestované za podmienok spĺňajúcich najprísnejšie normy BIO.

Detail

09.07.2018

 Víno - VINUM VIVO - H2G, s.r.o.

Víno - VINUM VIVO - H2G, s.r.o.

Od roku 2004 vyrába spoločnosť H2G, s.r.o. kvalitné vína pod značkou „VINUM VIVO". Cieľom spoločnosti je produkcia kvalitných a tradičných vín z oblasti Horného Požitavia s minimálnym použitím chemických látok. Výrobná prevádzka spolu s degustačnou miestnosťou sa nachádzajú priamo vo vinohrade v obci Nevidzany, pričom v meste Zlaté Moravce si môžete posedieť vo vkusne zariadenej „Žitavskej vieche". Vína „VINUM VIVO" sa každoročne umiestňujú na popredných miestach v rôznych vinárskych súťažiach.

Detail

09.07.2018

 Tekvicové jadierka - Marta Kozárová SHR

Tekvicové jadierka - Marta Kozárová SHR

Marta Kozárová je majiteľkou rodinnej farmy, ktorá vznikla v r. 2002 v obci Malý Cetín a venuje sa pestovaniu, zberu, úprave a predaju tekvicových jadierok. Zákazníkom ponúka najlepšiu kvalitu - zdraviu prospešné ručne preberané pečené tekvicové jadierka z regiónu (solené, nesolené, so šupkou aj bez šupky). Spracované ich predáva vo svojich predajných stánkoch v Trnave, Nitre a Bratislave. Zúčastňuje sa výstav spojených s predajom, napr. Agrokomplex Nitra, jarmoky a vinobrania v Pezinku a Trnave. Malý Cetín

Detail

09.07.2018

 Medovina - BERAMED, s.r.o.

Medovina - BERAMED, s.r.o.

Rodinná firma zaoberajúca sa výrobou medoviny z vyberaných druhov medu z produktov vlastných fariem a od dlhodobo osvedčených včelárov z regiónu. Osudovým spojením dvoch starých včelárskych rodín začala tradícia výroby Tekovskej medoviny. Vďaka záľube vo včelárení a výrobe medoviny sa rodinná tradícia roky zachováva a rozvíja. BERAMED s.r.o. má certifikovanú Tekovskú medovinu svetlú, mandľovú, orechovú a višňovú.

Detail

09.07.2018

 Ubytovacie a stravovacie služby - Hotel HRADNÁ STRÁŽ ****

Ubytovacie a stravovacie služby - Hotel HRADNÁ STRÁŽ ****

Hotel HRADNÁ STRÁŽ **** sa nachádza v zámockom parku obce Topoľčianky. Vďaka svojej polohe v príjemnom prostredí a vysokej úrovni poskytovaných služieb je vhodným miestom pre oddych a relax. Hotel ponúka ubytovanie v komfortne zariadených dvojlôžkových izbách a apartmánoch. K dispozícií sú tiež konferenčné priestory, hotelová reštaurácia s galériou obrazov a salónik vhodný pre uzavretú spoločnosť, rokovania alebo rodinné posedenia. Súčasťou hotela je aj letná terasa, wellness a bowling.

Detail

09.07.2018

Umelecké rezbárstvo - výroba drevených sôch a reliéfov - Peter Šrank

Umelecké rezbárstvo - výroba drevených sôch a reliéfov - Peter Šrank

Peter Šrank sa umeleckému rezbárstvu venuje už od svojich 11 rokov. Jeho tvorbe dominujú sochy a reliéfy s náboženskou tematikou. Je autorom Poslednej večere, betlehemov v životnej veľkosti, svätcov či postáv z rozprávok. Jedna z nich, vodník, sa stala novodobým symbolom jeho rodnej obce Veľký Lapáš. Mnohé z jeho diel zachytávajú aj aktuálne udalosti zo Slovenska, napr. Smútiace Tatry, Čakanie a iné. Doposiaľ vyrezal vyše 300 sôch, ktoré môžeme obdivovať nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Detail

09.07.2018

 Víno biele Cetínska kadarka - AGRICORN s.r.o.

Víno biele Cetínska kadarka - AGRICORN s.r.o.

Vinárstvo a penzión VINOMA vo Veľkom Cetíne začalo svoju činnosť v r. 2012. Je splneným snom Ing. Ľudovíta Magyara, ktorý vyrastal vo vinohradníckom prostredí a je milovníkom dobrého vína. Vinárstvo v prevádzke spoločnosti AGRICORN s.r.o. sa zaoberá spracovaním hrozna a výrobou vína. Ako jedno z mála na Slovensku pestuje odrodu Kadarky – Cetínskeho bieleho v snahe priviesť ho opäť na slovenský vinársky svet. Táto vzácna odroda sa na Slovensku pestuje iba v okolí Veľkého Cetína.

Detail

17.08.2020

Výzva k predkladaniu žiadostí o udelenie značky regionálny produkt PONITRIE č. 7

Nitrianska organizácia cestovného ruchu ako Koordinátor regionálneho značenia vyhlasuje Výzvu na predkladanie žiadostí o udelenie práv na používanie značky regionálny produkt PONITRIE. Vyplnené žiadosti spolu s prílohami je možné predkladať v kancelárii Nitrianskej organizácie cestovného ruchu v termíne od 24. 8. 2020 do 12. 10. 2020.

Detail

30.04.2019

Víno - Ing. Ľubomír Rybárik ALCEDO

Víno - Ing. Ľubomír Rybárik ALCEDO

Firma Ing. Ľubomíra Rybárika sa zaoberá pestovaním hrozna a výrobou sudového a fľašového vína. Vznikla v roku 1996 v obci Báb. Výrobné priestory má v starej grófskej pivnici z roku 1826. Sortiment pestovaných odrôd viniča je predurčený na výrobu vysokokvalitných prívlastkových vín. Z bielych sú to Chardonnay, Sauvignon, Rizling rýnsky, Devín a Tramín. V modrých odrodách nájdeme Svätovavrinecké, Alibernet a Cabernet Moravia. Milovníci vína tak v pivnici okrem aktuálnej ponuky môžu ochutnať aj archívne vína. Okrem pestovania tradičných odrôd sa firma venuje pestovaniu slovenských novošľachtencov, z bielych odrôd Breslava, Hetera, Sauvignon super a z modrých odrôd Rudava, Ipeľ, Nitra, Torysa, Rimava, Hron a Váh. Ing. Ľubomír Rybárik ALCEDO je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Chlieb jacovský zemiakový pšeničný, osúch jacovský cesnakový - Jaroslav Božik

Chlieb jacovský zemiakový pšeničný, osúch jacovský cesnakový - Jaroslav Božik

Firma Jaroslava Božika zaoberajúca sa výrobou pekárenských výrobkov je na trhu od roku 1992. Už 27 rokov vyrába z kvalitnej múky a ďalších ingrediencií podľa osvedčenej receptúry domáci chlieb a osúchy. Za každým výrobkom je tvrdá manuálna práca pekárov. Ich ruky vytvoria z malého bochníka cesta chutný, nadýchaný a vypečený chlieb, osúchy, pečivo, koláče a aj vianočky, ktorých vôňa si dokáže podmaniť a do pekárne prilákať nejedného okoloidúceho. Jacovský chlieb a osúchy majú svoje dobré meno vybudované v širokom okolí. Čerstvé výrobky sa skoro ráno rozvezú do predajní, aby sa čo najskôr dostali na stôl našich dlhoročných, ako aj nových zákazníkov. Jaroslav Božik je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Tekvicový olej - Ing. Juraj Vodný

Tekvicový olej - Ing. Juraj Vodný

Firma Ing. Juraj Vodný pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991. Vo svojej hlavnej činnosti sa zameriava na produkciu poľnohospodárskych produktov rastlinnej výroby. V roku 2016 začala s výrobou vysokokvalitného tekvicového oleja z pražených tekvicových jadier. Zameriava sa tiež na pestovanie tekvicových jadier najvyššej kvality, nakoľko je zástancom filozofie, že len tekvicový olej lisovaný z vysokokvalitných tekvicových jadier dokáže poskytnúť spotrebiteľovi kvalitu výživových hodnôt a dodá telu potrebné minerály a vitamíny. Zároveň firma aplikuje šetrný prístup k životnému prostrediu, keďže tekvicu pestuje v integrovanej produkcii so zeleninou, čím takmer nepoužíva chemické ošetrenie. Ing. Juraj Vodný je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

30.04.2019

Solčiansky skladaník - Sladké dobroty s.r.o.

Solčiansky skladaník - Sladké dobroty s.r.o.

Sladké dobroty s.r.o. je spoločnosť sídliaca v obci Solčany, ktorá sa od roku 2017 zameriava na cukrárenskú výrobu. Portfólio firmy tvorí výroba zákuskov, tort, sušienok a koláčov. Solčiansky skladaník je slávnostný koláč, ktorý má v Solčanoch, ale aj v okolitých obciach hlbokú tradíciu a jeho recept sa predáva z generácie na generáciu. Skladaníky prinášali do domu nevesty a ženícha v podvečer svadobní hostia. Na významné udalosti sa pečie dodnes. Vyrába sa z vrstiev cesta, pomletých orechov a maku, ktoré sa ''skladajú'' na seba. Na vrch sa ešte pridáva slivkový lekvár spolu s tvarohom. Spoločnosť Sladké dobroty s.r.o. je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

30.04.2019

Víno - Poľnohospodárske družstvo „Radošinka“

Víno - Poľnohospodárske družstvo „Radošinka“

História vinohradníctva a vinárstva v Radošine je veľmi bohatá, záznamy o pestovaní viniča v tejto oblasti siahajú do 14. storočia. Vinohradníctvo sa v regióne úspešne ujalo a medzi nasledovníkov týchto tradícií patrí aj Poľnohospodárske družstvo “Radošinka“ zosobnené vo „Vinárstve Radošina“. Súčasné moderné vinárstvo začalo písať svoju históriu v roku 2012, priestory prevádzky dostali svoju dnešnú podobu v rokoch 2014 a 2015. Poľnohospodárske družstvo “Radošinka“ obhospodaruje 13,8 ha vinohradov, so zastúpením odrôd Rulandské šedé, Sauvignon, Devín, Tramín, Frankovka modrá, Svätovavrinecké a Alibernet. Prevádzka vinárstva disponuje modernou technológiou na spracovanie hrozna, s kapacitou na výrobu cca 70 tisíc litrov vína. K dispozícii sú degustačné priestory pre 50 osôb. Príjemnú atmosféru prevádzky dotvára park z líp. Poľnohospodárske družstvo „Radošinka“ je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

30.04.2019

Víno - Ing. Viliam Uhlár SHR - VÍNO – UHLÁR

Víno - Ing. Viliam Uhlár SHR - VÍNO – UHLÁR

Viliam Uhlár je samostatne hospodáriaci roľník a majiteľ Pivnice Tesáre VÍNO – UHLÁR, založenej v roku 1997. Obhospodarovaný vinohrad o rozlohe 9 hektárov sa nachádza v katastri obce Tesáre, jednej z mála vinohradníckych obcí Topoľčianskeho okresu, ležiacej na východnom úpätí pohoria Považský Inovec. V rodine Viliama Uhlára má vinohradníctvo a záhradníctvo dlhoročnú tradíciu. Historickým skvostom je aj obnovená pôvodná pivnica z roku 1935. Hlavnou činnosťou je pestovanie hrozna, zameriava sa na výrobu fľašových akostných vín a akostných vín s prívlastkom, menšiu časť tvoria sudové vína. 80 % produkcie tvoria biele vína odrôd Veltlínske zelené, Müller-Thurgau, Rulandské šedé, Rulandské biele, Sauvignon. Zvyšok dopĺňajú červené vína odrôd Rulandské modré a Zweigeltrebe. Okrem tejto činnosti sa zaoberajú aj pestovaním a predajom druhov ovocia ako sú jablká, hrušky a broskyne; chovom moriek. Ich záľubou je včelárenie a pripravujú výrobu medoviny z domáceho medu jemne ochutenou bylinkami. Ing. Viliam Uhlár je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

30.04.2019

Kvetový med pastovaný, agátový med, včelí peľ - Ing. Miloš Kožák

Kvetový med pastovaný, agátový med, včelí peľ - Ing. Miloš Kožák

Ing. Miloš Kožák, včelár býva neďaleko Nitry v obci Nové Sady. Jeho hlavnou činnosťou je chov včiel spojený s produkciou a predajom medu, propolisu a peľu, čomu sa venuje od roku 2001. Vyrába tiež medovinu a sviečky z včelieho vosku. So včelími rodinami kočuje po rôznych oblastiach. Je držiteľom ochrannej známky "Slovenský med". Pravidelne sa zúčastňuje na Medzinárodnej poľnohospodárskej výstave Agrokomplex v Nitre a svoje výrobky tiež prezentuje na remeselníckych trhoch a jarmokoch v regióne. Ing. Miloš Kožák je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Agátový med, slnečnicový med, repkový med pastovaný - CERA MEL s. r. o.

Agátový med, slnečnicový med, repkový med pastovaný - CERA MEL s. r. o.

CERA MEL s. r. o. pôsobí komerčne 6 rokov, je rodinnou spoločnosťou so včelárskymi skúsenosťami odovzdávanými naprieč generáciami. Začiatky podnikania s medom neboli ľahké, aj napriek tomu, že manželia Grguloví pochádzali zo včelárskych rodín. Spočiatku predávali na jarmokoch a sezónnych trhoch, neskôr otvorili predajňu v centre Bratislavy, prevádzku v Choči a internetový obchod. Za medom, sviečkami a chutnými dobrotami rodiny Grgulových je kus práce. Všetko vyrábajú ručne, balia s láskou a predávajú s kusom svojho srdca. Záleží na každom detaile. Pri návšteve „Medového obchodíka“ v Bratislave je to všetko vidieť a cítiť. Pult a police sú vyrobené zo starých úľov, včelárske klobúky slúžia ako kryty lámp a útulnú atmosféru dopĺňajú dávne včelárske nástroje. Na prestížnej súťaži Great Taste 2017 získala spoločnosť CERA MEL s. r. o. Zlaté hviezdy za Agátový med a Borovicový med. CERA MEL s. r. o. je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

09.07.2018

 Včelí med a peľ - Jozef Bojda

Včelí med a peľ - Jozef Bojda

Rozmanitosť flóry karpatskej kotliny vytvára predpoklady pre jedinečnosť peľu a medu v našom regióne. Jozef Bojda sa so svojimi 35 včelími rodinami umiestnenými na 3 stanovištiach v obci Čakajovce špecializuje na produkciu jednodruhových medov (repkový, agátový, lipový, slnečnicový, lesný a medovicový) a včelieho obnôžkového sušeného peľu výhradne z Nitrianskeho regiónu.

Detail

30.04.2019

Drevené suveníry, šperky, hračky a netypické doplnky - Michal Demo STOLÁRSTVO DEMO

Drevené suveníry, šperky, hračky a netypické doplnky - Michal Demo STOLÁRSTVO DEMO

Michala Dema zaujala tvorba z dreva už v mladosti, čo predurčilo aj výber školy s drevárskym zameraním. Výroba drevených suvenírov, píšťal, šperkov, hračiek pre deti a rôznych drevených doplnkov do domácností alebo záhrad je len stručným opisom toho, čo vo svojej stolárskej dielni vyrába. Rezbárovým cieľom je ponúknuť návštevníkom našej krajiny alebo regiónu možnosť odniesť si pravú slovenskú spomienku. Drevo je jedinečný materiál, jeho vôňa je nezameniteľná, rovnako svojrázne a originálne sú aj výrobky Michala Dema. Michal Demo STOLÁRSTVO DEMO je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Smaltované šperky a šperky z keramiky - Ivona Šišková

Smaltované šperky a šperky z keramiky - Ivona Šišková

Šperk v akejkoľvek podobe sa tešil veľkému záujmu už od prvopočiatku. S cieľom vytvoriť niečo nové, trvácne s umeleckou hodnotou sa výrobe šperkov začala venovať aj Ivona Šišková. Ako keramička má skúsenosti najmä s výrobou a dekorovaním keramiky. Svoje zručnosti chcela využiť v inej oblasti, preto preniesla detailnú maľbu na miniatúrne šperky, ktoré sú od samého počiatku autorskou výrobou. Na začiatku je len medený plech, smalt a farby na porcelán. V tejto kombinácii vznikol maľovaný šperk, ktorý pôsobí ako porcelánový. Ivona Šišková je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

09.07.2018

 Olejové krajinomaľby - Marek Záhon

Olejové krajinomaľby - Marek Záhon

Marek Záhon pochádza z obce Babindol. Umeleckej činnosti sa venuje od r. 2003. Spätosť s vidiekom a vidieckym spôsobom života u autora podnietili jeho umelecké smerovanie ku krajine a tradíciám. V súčasnosti preferuje olejomaľbu na plátno. Svoje olejomaľby prezentoval na viacerých podujatiach, na slávnosti „Dni obce" vo Veľkom Lapáši, pri otvorení kaštieľa v Nových Sadoch, na výstavisku Agrokomplex v Nitre, na výstave Slovakiatour v Bratislave a na konferencii Leader NSK v Mojmírovciach.

Detail

09.07.2018

Umelecké rezbárstvo - výroba drevených sôch a reliéfov - Peter Šrank

Umelecké rezbárstvo - výroba drevených sôch a reliéfov - Peter Šrank

Peter Šrank sa umeleckému rezbárstvu venuje už od svojich 11 rokov. Jeho tvorbe dominujú sochy a reliéfy s náboženskou tematikou. Je autorom Poslednej večere, betlehemov v životnej veľkosti, svätcov či postáv z rozprávok. Jedna z nich, vodník, sa stala novodobým symbolom jeho rodnej obce Veľký Lapáš. Mnohé z jeho diel zachytávajú aj aktuálne udalosti zo Slovenska, napr. Smútiace Tatry, Čakanie a iné. Doposiaľ vyrezal vyše 300 sôch, ktoré môžeme obdivovať nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Detail

30.04.2019

Ubytovacie a stravovacie služby - DOBYS-GASTRO s.r.o.

Ubytovacie a stravovacie služby - DOBYS-GASTRO s.r.o.

Rybárska bašta a penzión DOBYS je rodinný podnik situovaný na okraji obce Solčany, ktorý svoje brány otvoril v roku 2014. Výnimočné okolie bašty tvorí areál, v ktorom sa nachádzajú tri rybníky. U návštevníkov je najobľúbenejším rybník plný KOI kaprov, ktoré je možné pozorovať a kŕmiť z terasy. Príjemným spestrením pobytu v zariadení sú voľne pohybujúcimi sa domáce zvieratá. Pre radosť detí sú k dispozícií detské ihriská s hojdačkami. V reštaurácií si návštevníci môžu pochutnať na jedlách z rýb, ktoré sú sezónne dopĺňané špeciálnymi ponukami. Elegantné priestory reštaurácie sú vhodné na rodinné oslavy, svadobné obedy a firemné večierky. Počas letnej sezónny je otvorená terasa priamo pri rybníku. Letnou víkendovou špecialitou sú pečeno-údené pstruhy. Zariadenie ponúka ubytovanie v tichom prostredí, k dispozícií sú tri 1-lôžkové izby, desať 2-lôžkových izieb a dva apartmány. Pre ubytovaných hostí sú v ponuke raňajky formou bufetového stola. DOBYS-GASTRO s.r.o. je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2018.

Detail

30.04.2019

Ubytovacie  a stravovacie služby - Dušan Beláň BESAI, Ranč pod Babicou

Ubytovacie a stravovacie služby - Dušan Beláň BESAI, Ranč pod Babicou

Ranč pod Babicou je situovaný na úpätí Považského Inovca, v historickej obci Bojná. Návštevníci zariadenia môžu využiť ubytovanie v penzióne s dvojlôžkovými izbami a rodinným apartmánom. Pre menej náročných je možnosť sa ubytovať v chatovej osade v bungalovoch a zrubových chatkách. Reštaurácia sa svojou ponukou zameriava na tradičnú slovenskú kuchyňu. Medzi obľúbené špeciality zákazníkov patria jedlá z rýb, vyhľadávanými sú aj jedlá z lokálnej diviny. Ranč ponúka aktívne využitie voľného času pre všetkých tých, ktorí milujú pobyt v prírode, čerstvý vzduch, zvieratá a turistiku počas celého roka. Pre športovo založených návštevníkov ponúka okolitý les okrem možnosti turistiky aj cykloturistiku a hubárčenie. Zároveň je ranč ideálnym miestom na usporiadanie firemných a tímbildingových aktivít, spoločenských podujatí, rodinných osláv a jubileí. Dušan Beláň BESAI (zariadenie Ranč pod Babicou) je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Ubytovacie služby - Mgr. Juraj Koprda, Penzión Granarollo

Ubytovacie služby - Mgr. Juraj Koprda, Penzión Granarollo

Penzión Granarollo je situovaný v Tesárskych Mlyňanoch v historickej budove z roku 1892, v minulosti využívanej ako koniareň, či ako sýpka. Granarollo stále dýcha históriou, v priečkach sú totiž zachované staré konštrukcie a drevené trámy, ktoré každej izbe dodávajú dobový nádych. Na prvom podlaží sa nachádza sedem dvojlôžkových izieb s možnosťou prístelky, v dvoch z nich sú hosťom k dispozícií aj hydromasážne vane. Rovnako tu nájdete aj presklenú kaviareň, s kvalitnou kávou a chutnými raňajkami. V Granarollo nechýba ani sauna, či ponuka masérskych služieb. Na prízemí budovy sa nachádza reštaurácia so zachovanými pôvodnými múrmi a starými dobovými tehlami. Mgr. Juraj Koprda (zariadenie: Penzión Granarollo) je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

09.07.2018

 Ubytovacie a stravovacie služby - Hotel HRADNÁ STRÁŽ ****

Ubytovacie a stravovacie služby - Hotel HRADNÁ STRÁŽ ****

Hotel HRADNÁ STRÁŽ **** sa nachádza v zámockom parku obce Topoľčianky. Vďaka svojej polohe v príjemnom prostredí a vysokej úrovni poskytovaných služieb je vhodným miestom pre oddych a relax. Hotel ponúka ubytovanie v komfortne zariadených dvojlôžkových izbách a apartmánoch. K dispozícií sú tiež konferenčné priestory, hotelová reštaurácia s galériou obrazov a salónik vhodný pre uzavretú spoločnosť, rokovania alebo rodinné posedenia. Súčasťou hotela je aj letná terasa, wellness a bowling.

Detail

30.04.2019

Zážitkové výlety na koňoch - UHEX s.r.o., Ranč Y

Zážitkové výlety na koňoch - UHEX s.r.o., Ranč Y

Ranč Y sa nachádza v obci Solčany. Hlavnou filozofiou jeho majiteľov je starostlivosť o životné prostredie, udržateľnosť a potravinová sebestačnosť. Odmenou za ich snaženie sú úsmevy a nadšenie návštevníkov. Pokiaľ chcete zažiť niečo nevšedné a výnimočné, chcete sa naučiť jazdiť na koni alebo prísť do kontaktu s týmto majestátnym zvieraťom, ste na Ranči Y srdečne vítaní. Ak budete v tréningu vytrvalí, čakajú na Vás aj výlety do prírody. Špeciálny prístup je venovaný deťom, hlavne v podpore správneho prístupu a starostlivosti o kone. Cieľom je tiež zlepšiť ich motorické schopnosti a nadobudnutie sebavedomia. Pobyt na ranči je pre deti zábava a zážitok, dospelým poskytuje čas na relax a odpočinok. UHEX s.r.o. (zariadenie Ranč Y) je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail

30.04.2019

Zážitkový rybolov a prehliadka zverinca - Dušan Beláň BESAI, Ranč pod Babicou

Zážitkový rybolov a prehliadka zverinca - Dušan Beláň BESAI, Ranč pod Babicou

V širokej ponuke služieb tohto zariadenia nájdeme aj zážitkový rybolov. Rybačka na Ranči je určená pre všetkých rybárov aj nerybárov, nevynímajúc rodiny s deťmi. Ryby si návštevníci môžu uloviť v dvoch rybníkoch a vlastný úlovok na mieste sami pripraviť, prípadne zveriť do šikovných rúk miestnych kuchárov. Špecialitou známou v širokom regióne sú pečeno-údené pstruhy. Jedinečným zážitkom najmä pre najmenších je prehliadka zverinca. Predstavuje príjemne strávený čas pre rodiny s deťmi, žiakov a študentov, či seniorov. V rámci prehliadky môžu návštevníci vidieť viac ako 40 druhov zvierat zo 6 kontinentov. Nájdete tu okrem exotických zvierat aj lesnú zver, vtáky, ryby a hospodárske zvieratá. Obe doplnkové služby tvoria komplexný balík služieb CR a vhodne dopĺňajú existujúce služby v rámci blízkeho okolia a širšieho regiónu. Dušan Beláň BESAI (zariadenie Ranč pod Babicou) je držiteľom práv na užívanie značky regionálny produkt PONITRIE od roku 2019.

Detail