Regionálny produkt Ponitrie
Kravské a kozie mlieko

Kravské a kozie mlieko

Anubisfarm – SHR Vladimír Koppan

Rodinná farma Anubisfarm z Veľkej Doliny sa zameriava na chov dobytka plemena Jersey s mliekovou produkciou, chov koní, agroturistiku a zážitkové pobyty na farme. Okrem koní a dobytka je na farme mini zoo s tradične chovanými zvieratami na hospodárskych dvoroch našich predkov. Farma tiež ponúka predaj z dvora – kravské a kozie mlieko, jazdecké hodiny a kurzy, animoterapiu, hiporehabilitáciu, relaxačné cvičenia na koni, farmingterapiu, ustajnenie a poradenskú činnosť.

Krušpán

Krušpán

Ing. Marián Mokráň - BuxusGarden

Krušpán - buxus je mimoriadna rastlina, živá tvárna hmota, ktorá si dokáže získať človeka na celý život. Marián Mokráň žije v Topoľčiankach a vedie rodinnú firmu, ktorá v oblasti záhradníctva pôsobí od roku 2003 pod označením BuxusGarden. Okrem pestovania sadeničiek a kultivovaných odrôd sa momentálne venujú aj tvorbe tvarovaných krušpánov.

Medovina

Medovina

BERAMED, s.r.o.

Rodinná firma zaoberajúca sa výrobou medoviny z vyberaných druhov medu z produktov vlastných fariem a od dlhodobo osvedčených včelárov z regiónu. Osudovým spojením dvoch starých včelárskych rodín začala tradícia výroby Tekovskej medoviny. Vďaka záľube vo včelárení a výrobe medoviny sa rodinná tradícia roky zachováva a rozvíja. BERAMED s.r.o. má certifikovanú Tekovskú medovinu svetlú, mandľovú, orechovú a višňovú.

Olejové krajinomaľby

Olejové krajinomaľby

Marek Záhon

Marek Záhon pochádza z obce Babindol. Umeleckej činnosti sa venuje od r. 2003. Spätosť s vidiekom a vidieckym spôsobom života u autora podnietili jeho umelecké smerovanie ku krajine a tradíciám. V súčasnosti preferuje olejomaľbu na plátno. Svoje olejomaľby prezentoval na viacerých podujatiach, na slávnosti „Dni obce" vo Veľkom Lapáši, pri otvorení kaštieľa v Nových Sadoch, na výstavisku Agrokomplex v Nitre, na výstave Slovakiatour v Bratislave a na konferencii Leader NSK v Mojmírovciach.

Tekutý výťažok z chilli papričiek

Tekutý výťažok z chilli papričiek

Paprikáreň CHILLIS, s.r.o.

Výrobok CHILLIS, tekutý výťažok z chilli papričiek je získaný z čerstvých chilli papričiek rôznych odrôd lisovaním za studena, bez pridávania iných prídavných látok okrem konzervantu – jedlej soli. Ide o mimoriadne čistý prírodný produkt s výnimočnými vlastnosťami a zložením. Sfarbenie výrobku je závislé od farby papričky, z ktorej sa šťava získava. Chilli papričky z vlastnej produkcie sú pestované za podmienok spĺňajúcich najprísnejšie normy BIO.

Tekvicové jadierka

Tekvicové jadierka

Marta Kozárová SHR

Marta Kozárová je majiteľkou rodinnej farmy, ktorá vznikla v r. 2002 v obci Malý Cetín a venuje sa pestovaniu, zberu, úprave a predaju tekvicových jadierok. Zákazníkom ponúka najlepšiu kvalitu - zdraviu prospešné ručne preberané pečené tekvicové jadierka z regiónu (solené, nesolené, so šupkou aj bez šupky). Spracované ich predáva vo svojich predajných stánkoch v Trnave, Nitre a Bratislave. Zúčastňuje sa výstav spojených s predajom, napr. Agrokomplex Nitra, jarmoky a vinobrania v Pezinku a Trnave.
Malý Cetín

Ubytovacie a stravovacie služby

Ubytovacie a stravovacie služby

Hotel HRADNÁ STRÁŽ ****

Hotel HRADNÁ STRÁŽ **** sa nachádza v zámockom parku obce Topoľčianky. Vďaka svojej polohe v príjemnom prostredí a vysokej úrovni poskytovaných služieb je vhodným miestom pre oddych a relax. Hotel ponúka ubytovanie v komfortne zariadených dvojlôžkových izbách a apartmánoch. K dispozícií sú tiež konferenčné priestory, hotelová reštaurácia s galériou obrazov a salónik vhodný pre uzavretú spoločnosť, rokovania alebo rodinné posedenia. Súčasťou hotela je aj letná terasa, wellness a bowling.

Umelecké rezbárstvo - výroba drevených sôch a reliéfov

Umelecké rezbárstvo - výroba drevených sôch a reliéfov

Peter Šrank

Peter Šrank sa umeleckému rezbárstvu venuje už od svojich 11 rokov. Jeho tvorbe dominujú sochy a reliéfy s náboženskou tematikou. Je autorom Poslednej večere, betlehemov v životnej veľkosti, svätcov či postáv z rozprávok. Jedna z nich, vodník, sa stala novodobým symbolom jeho rodnej obce Veľký Lapáš. Mnohé z jeho diel zachytávajú aj aktuálne udalosti zo Slovenska, napr. Smútiace Tatry, Čakanie a iné. Doposiaľ vyrezal vyše 300 sôch, ktoré môžeme obdivovať nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Včelí med

Včelí med

Ing. František Horník

Včely a včelárenie sú neoddeliteľnou súčasťou života rodiny Františka Horníka už niekoľko generácií. Vďaka 17 včelím rodinám každoročne vyrobia takmer 170 kg pravého včelieho medu, pochádzajúceho z Nitrianskeho regiónu. Ide najmä o med repkový, slnečnicový, agátový a v priaznivých rokoch aj med medovicový.

Včelí med a peľ

Včelí med a peľ

Jozef Bojda

Rozmanitosť flóry karpatskej kotliny vytvára predpoklady pre jedinečnosť peľu a medu v našom regióne. Jozef Bojda sa so svojimi 35 včelími rodinami umiestnenými na 3 stanovištiach v obci Čakajovce špecializuje na produkciu jednodruhových medov (repkový, agátový, lipový, slnečnicový, lesný a medovicový) a včelieho obnôžkového sušeného peľu výhradne z Nitrianskeho regiónu.

Víno - VINUM VIVO

Víno - VINUM VIVO

H2G, s.r.o.

Od roku 2004 vyrába spoločnosť H2G, s.r.o. kvalitné vína pod značkou „VINUM VIVO". Cieľom spoločnosti je produkcia kvalitných a tradičných vín z oblasti Horného Požitavia s minimálnym použitím chemických látok. Výrobná prevádzka spolu s degustačnou miestnosťou sa nachádzajú priamo vo vinohrade v obci Nevidzany, pričom v meste Zlaté Moravce si môžete posedieť vo vkusne zariadenej „Žitavskej vieche". Vína „VINUM VIVO" sa každoročne umiestňujú na popredných miestach v rôznych vinárskych súťažiach.

Víno biele Cetínska kadarka

Víno biele Cetínska kadarka

AGRICORN s. r. o.

Vinárstvo a penzión VINOMA vo Veľkom Cetíne začalo svoju činnosť v r. 2012. Je splneným snom Ing. Ľudovíta Magyara, ktorý vyrastal vo vinohradníckom prostredí a je milovníkom dobrého vína. Vinárstvo v prevádzke spoločnosti Agropest, spol. s r. o. sa zaoberá spracovaním hrozna a výrobou vína. Ako jedno z mála na Slovensku pestuje odrodu Kadarky – Cetínskeho bieleho v snahe priviesť ho opäť na slovenský vinársky svet. Táto vzácna odroda sa na Slovensku pestuje iba v okolí Veľkého Cetína.

radošinka        cedron        tribečsko        dolná nitra        sotdum